- Objavljeno: 03.03.2025.
Sve aktere na tržištu pozivamo na odgovorno ponašanje s ciljem daljnjeg smanjenja inflacije
Državni zavod za statistiku objavio je danas prvu procjenu indeksa potrošačkih cijena, prema kojoj je u veljači 2025. stopa inflacije iznosila 3,6 posto u odnosu na veljaču 2024. godine. Tako je prekinut četveromjesečni trend ubrzavanja inflacije na godišnjoj razini, nakon što je u siječnju inflacija porasla za 4 posto.
S ciljem daljnjeg smanjenja inflacije sve aktere na tržištu pozvao je na društveno odgovorno ponašanje pri određivanju cijena.
"Inflacija je u veljači 2025. na godišnjoj razini usporila na 3,6%. Subvencioniramo cijene struje, plina i goriva, a broj proizvoda ograničenih cijena podigli smo na 70. Uveli smo dodatne mjere za zaštitu potrošača i nastavljamo voditi računa o građanima s najmanjim primanjima. Sve aktere na tržištu pozivamo na društveno odgovorno ponašanje pri određivanju cijena s ciljem daljnjeg smanjenja inflacije", poručio je premijer Plenković na platformi X.