Hrvatska Vlada je tu za Požegu i cijelu Požeško-slavonsku županiju

  • Slika /Vijesti/2025/Ozujak/12_ozujka/VRH_2798.JPG
Slika /Vijesti/2025/Ozujak/12_ozujka/VRH_2798.JPG

Predsjednik Vlade Andrej Plenković posjetio je danas Požegu, gdje je prisustvovao svečanom otvorenju Regionalnog centra kompetentnosti za poljoprivredu te novog dječjeg vrtića ''Pod gradom''. Sudjelovao je i na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Požege u Gradskom kazalištu u povodu Dana grada.

U prigodnom govoru na otvorenju Regionalnog centra kompetentnosti, premijer je naglasio da je Vlada u ova tri mandata stavila naglasak na modernizaciju strukovnog obrazovanja diljem Hrvatske, dodavši da je ovo osamnaesti završeni regionalni centar. Kazao je da je 70 posto hrvatskih učenika u sustavu strukovnog obrazovanja.


 
Istaknuo je da cijela investicija regionalnih centara kompetentnosti na razini Hrvatske iznosi 260 milijuna eura, a u Požegi je jedan od tri poljoprivredno-prehrambenog karaktera. Druga dva su u Vinkovcima i Varaždinu.

Želimo da se mladi u Slavoniji bave poljoprivredom
 
„To je poruka hrvatskoj poljoprivredi, ali i mladima da se bave ovom granom, osobito u Slavoniji“, rekao je Plenković.


 
Istaknuo je da je u Požegi zavidan broj učenika i razreda, izrazivši zadovoljstvo da su uključena i djeca s poteškoćama, što svjedoči o politici inkluzivnosti.

Premijer je rekao da se cijeli ovaj projekt uklapa u Projekt Slavonija, Baranja i Srijem, s kojim je Vlada, svjesna važnosti ulaganja u Slavoniju, krenula odmah na početku svog mandata.


 
Nikad veće ulaganje u obrazovanje
 
„Sve je više projekata diljem pet slavonskih županija koji imaju za cilj podići kvalitetu života, a ulaganje u obrazovanje mladih stvara nam preduvjete da budu spremni za tržište rada i svoje poduzetničke pothvate te na taj način daju doprinos razvoju hrvatskog gospodarstva, poručio je Plenković.
 
Istaknuo je i investicijski ciklus od 2,7 milijardi eura u hrvatski obrazovni sustav, dodavši da se to nije dogodilo desetljećima. Naglasio je da je obrazovanje jedan od četiri ključna procesa za Hrvatsku, uz demografsku revitalizaciju, dekarbonizaciju i digitalnu transformaciju.


 
Požega dobila novi dječji vrtić
 
Tijekom posjeta Požegi, predsjednik Vlade je prisustvovao i otvorenju novog dječjeg vrtića ''Pod gradom''. Naveo je da je riječ o jednom od 14 projekata financiranih iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti i Programa ruralnog razvoja, a provodit će redoviti cjelodnevni program za 128 djece. Investicija je vrijedna više od tri milijuna eura.


 
„Ovo je jedan od 900 novoizgrađenih ili obnovljenih vrtića u Hrvatskoj, u okviru velikog ciklusa ulaganja Vlade s ciljem da do 2030. svako dijete ima svoje mjesto u vrtiću“, istaknuo je Plenković.


 
Projekt brze ceste između Požege i Starog Petrovog Sela vrijedan oko 120 milijuna eura

Na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Požege, premijer je Požežanima čestitao Dan grada, nazvavši Požegu slavonskom Atenom.



Istaknuo je i današnju odluku Hrvatskih cesta o odabiru izvođača za brzu cestu između Požege i Starog Petrovog Sela, kazavši da je riječ o projektu vrijednom oko 120 milijuna eura koji će sjedište Požeško-slavonske županije, grad Požegu povezati s mrežom autocesta na najkvalitetniji mogući način. Rekao je i da će to dodatno skratiti put Požežanima koji zaslužuju biti u ravnopravnom gospodarskom položaju s ostalima.



Predsjednik Vlade zaželio je puno uspjeha svima koji rade za boljitak grada i županije.



Ponovno je istaknuo važnost obrazovanja i poručio da je hrvatska Vlada tu za mlade generacije kako bi živjele još bolje i kvalitetnije.

Pisane vijesti