- Objavljeno: 07.05.2007.
Potpredsjednik Vlade na promociji šeste generacije VERN-ovih prvostupnika ekonomije poduzetništva
O kvaliteti obrazovanja koje studenti dobivaju na Veleučilištu Vern svjedoči i podatak da se, u prvih šest mjeseci nakon završetka studija, više od 90 posto prvostupnika zaposli u dobrim trvrtkama, rekao je potpredsjednik Vlade Damir Polančec koji je svečanosti nazočio u svojstvu izaslanika premijera Ive Sanadera.
ZAGREB, 7. svibnja 2007. (Hina) - Svjedodžbe stručnih prvostupnika ekonomije poduzetništva - baccalaureusa - primilo je danas 186 studenata šeste generacije Veleučilišta VERN na svečanosti u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog na kojoj su bili i predstavnici hrvatske države te šef Delegacije Europske komisije u Republici Hrvatskoj Vincent Degert. O kvaliteti obrazovanja koje studenti dobivaju na Veleučilištu Vern svjedoči i podatak da se, u prvih šest mjeseci nakon završetka studija, više od 90 posto prvostupnika zaposli u dobrim trvrtkama, rekao je potpredsjednik Vlade Damir Polančec koji je svečanosti nazočio u svojstvu izaslanika premijera Ive Sanadera.
Rekavši da su razvoj gospodarstva i obrazovanja nerazdvojivo povezani, Polančec je istaknuo da je glavni gospodarski cilj hrvatske Vlade rast standarda hrvatskih građana dok su glavni politički ciljevi punopravno članstvo Hrvatske u Europskoj uniji i NATO-u.
Novopromoviranim stručnjacima Polančec je poručio da ne postoje nerješivi problemi te da je budućnost Hrvatske, koju čekaju još brojne reforme i restrukturiranje, u rukama mladih. Osvrnuo se i na ono što je do sada učinjeno rekavši da je nezaposlenost, koja je još visoka i iznosi 11,7 posto, najniža u proteklih osam godina te da je inflacija ispod tri posto, a u protekla tri mjeseca iznosi 1,4 posto.
Šef Delegacije Europske komisije u RH Vincent Degert smatra pak da su izazovi koji Hrvatsku čekaju u narednome razdoblju završetak pregovora o pristupanju EU, reforma javne uprave, posebice pravosuđa, ali i povećanje postotka potpore hrvatskih građana za ulazak u EU.
To je pak, rekao je Degert, izazov ne samo za hrvatsku Vladu već i za lokalnu vlast, ali i za studente.
Podsjetio je na glavne ciljeve Europske unije koja je nedavno proslavila 50. rođendan, među kojima je i gospodarski prosperitet. Kao primjere zemalja koje su ostvarile veliki gospodarski razvoj nakon ulaska u EU Degert je spomenuo Španjolsku i Irsku i izrazio nadu da će i Hrvatska po ulasku u EU ostvariti sličan napredak.
Izaslanik predsjednika Mesića i njegov savjetnik za znanost i obrazovanje Izet Aganović podsjetio je pak da je VERN još 2001. uskladio svoje studijske programe s Bolonjskim procesom i istaknuo da su transparentnost hrvatskoga obrazovnog sustva i njegova kompatibilnost s europskim bitni za ukupan razvoj društva.