U blizini Vukovara pronađeni posmrtni ostaci jedne osobe, preliminarno utvrđeno da potječu iz Domovinskog rata

Slika /Vijesti/2025/Sijecanj/29_sijecnja/Bera_2901.jpg

Kod sela Berak u blizini Vukovara jučer su pronađeni posmrtni ostaci jedne osobe, za koje je preliminarno utvrđeno da potječu iz Domovinskog rata. Republika Hrvatska još uvijek traži 1782 osobe nestale u Domovinskom ratu, od kojih 489 na području Vukovarsko-srijemske županije, a 365 na području Vukovara. U proteklih devet godina na tom području je pronađeno šest masovnih grobnica te veći broj pojedinačnih grobnica na području Hrvatske, iz kojih su sveukupno ekshumirani posmrtni ostaci najmanje 200 osoba, a u tom razdoblju identificirano je 280 osoba, među kojima je dio i ranije ekshumiranih.

Kod sela Berak u blizini Vukovara jučer su pronađeni posmrtni ostaci jedne osobe, za koje je preliminarno utvrđeno da potječu iz Domovinskog rata. Posmrtni ostaci su ekshumirani i prevezeni u Nacionalnu memorijalnu bolnicu „Dr. Juraj Njavro“ u Vukovaru na daljnju obradu, a DNA analiza obavit će se u Zavodu za sudsku medicinu i kriminalistiku u Zagrebu.
 
Temeljem informacija dobivenih od Sigurnosno-obavještajne agencije, u organizaciji Ministarstva hrvatskih branitelja obavljen je terenski izvid i probna iskapanja na tom području te su na predjelu neposredno prije ulaska u Berak pronađeni posmrtni ostaci, a više detalja bit će poznato nakon identifikacije.
 
Republika Hrvatska još uvijek traži 1782 osobe nestale u Domovinskom ratu, od kojih 489 na području Vukovarsko-srijemske županije, a 365 na području Vukovara.
 
U proteklih devet godina na tom području je pronađeno šest masovnih grobnica te veći broj pojedinačnih grobnica na području Hrvatske, iz kojih su sveukupno ekshumirani posmrtni ostaci najmanje 200 osoba, a u tom razdoblju identificirano je 280 osoba, među kojima je dio i ranije ekshumiranih.


Izvor: Ministarstvo hrvatskih branitelja/Vlada
 

Pisane vijesti