Predsjednik Vlade Plenković: Ulažemo u bolju prometnu povezanost Hrvatskoga zagorja
Predsjednik Vlade Andrej Plenković danas je na svečanosti puštanja u promet dijela brze ceste između Andraševca i Bedekovčine izrazio zadovoljstvo dovršenjem ove dionice, nazvavši je pravcem koji povezuje Zabok i Popovec, kao sjeverna obilaznica Zagreba i Zagrebačke gore.
- 06.02.2017.
-
foto
- Ispiši
Ministar Butković dodao je da su Hrvatske ceste u 2016. godini na području Krapinsko-zagorske županije uložile oko 160 mil. kuna što iznosi dvadesetak posto od ukupnih ulaganja Hrvatskih cesta. „Sutra se obavlja tehnički pregled za također važnu dionicu Zabok-Krapina u duljini od 6 km, tako da ćemo za nekoliko dana otvoriti i tu dionicu. Nastavljamo dalje s aktivnostima; do kraja 2018. godine treba dovršiti dionicu prema Zlatar Bistrici, potom prema Mariji Bistrici te u konačnici prema Popovcu, čime se zaokružuje prsten oko Zagreba, kao važna stvar za ovu županiju i čitavu regiju“, kazao je ministar Butković.
Dionica brze ceste Zlatar Bistrica – Andraševec na kojoj su obavljeni radovi u vrijednosti od 120 milijuna kuna duga je 6,4 kilometara.
Trenutno su u tijeku radovi na trećoj fazi ukupnog projekta koja podrazumijeva dionicu u smjeru Zlatar Bistrice, počevši od čvora Bedekovčina u duljini zahvata od 6,5 kilometara i ukupne vrijednosti od 145 milijuna kuna.
Izgradnja cjelokupne prometnice brze ceste rasteretit će prometnu opterećenost ovog dijela Hrvatske i omogućiti građanima kvalitetniju i bržu povezanost, koja ujedno utječe i na sam gospodarski razvitak Krapinsko-zagorske županije.