Preskoči na glavni sadržaj
Zatvori

Predsjednik Vlade Andrej Plenković čestitao Borutu Pahoru na ponovnom izboru za predsjednika Republike Slovenije

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković uputio je čestitku izabranom slovenskom predsjedniku Borutu Pahoru, u kojoj stoji: 
 
„Poštovani predsjedniče, dragi Borute,
 
čestitam Vam u svoje osobno ime i u ime hrvatske Vlade na pobjedi na predsjedničkim izborima u Sloveniji. Želim Vam puno sreće u nastavku obnašanja visoke i odgovorne dužnosti.
 
Hrvatska i Slovenija su susjedne i prijateljske države. Naše ljude vezuje zajednička povijest i zajednički put prema samostalnosti i međunarodnoj afirmaciji. Vjerujem da naše članstvo u Europskoj uniji i NATO-u te naša snažna predanost vrijednostima tih organizacija pružaju dobar temelj i okvir za daljnje jačanje suradnje te dijalog i osnaživanje međusobnog povjerenja u rješavanju preostalih otvorenih pitanja.
 
Radujem se nastavku naše suradnje.“
 

Slične vijesti